1942. aastal Koreas asutatud ettevõte on tootnud juba enam kui 70 aastat kvaliteetseid rehve, töötades seejuures välja ja rakendades tootmises uuenduslikke meetodeid ja tehnoloogiaid. Ettevõte tegutses aastaid peaasjalikult kohalikel turgudel, 2000. aastal aga võeti ettevõtte kasvu ja arengu jätkamiseks vastu otsus väljuda rahvusvahelisele tasemele. Samaaegselt vahetati ettevõtte endine nimi välja praeguse vastu, milleks on “NexenTire”.

NexenTire on viimastel aastatel olnud oma tootmisharus üheks kõige kiiremini kasvavamaks ettevõtteks maailmas. Tänaseks päevaks on ettevõttel esindused Euroopas, Ameerikas ja Hiinas, ettevõttele kuulub kolm suurt tehast – Changnyongis (pindalaga peaaegu 500 000 m2), Yang-Sanis ja Qingdaos (529 000 m2), mis on võimelised tootma mitukümmend miljonit rehvi aastas. Ettevõttel on ka neli teadusliku uurimise keskust (Lõuna-Koreas, Euroopas, Ameerikas ja Hiinas).

Tänu pidevatele investeeringutele ja arengule saavutas NexenTire aastane sissetulek 2012. aastal uue rekordilise väärtuse, 1,2 miljardit eurot (+18,9% võrreldes 2011. aastaga). Suures tempos kasvab läbimüük ka valmistajatehases algvarustusena paigaldatavate rehvide (OE, Original Equipment) turusegmendis, 31.1% võrra 2012. aastal, samuti UHP klassi rehvide läbimüük, 25.6% võrra samal ajavahemikul.

NexenTire nägemuseks on jõuda 2015. aasta lõpuks maailma kümne suurima autorehvitootja hulka. Seetõttu on ettevõte viimaste aastate jooksul teostanud suurejoonelisi investeeringuid uute tootmispindade ehitamisse ja nende seadmestamisse uusima tehnikaga, on arendanud intensiivselt uuenduslikke tehnoloogiaid, maksimaalselt usaldusväärsete ja keskkonnasõbralike rehvide loomiseks, on arendanud aktiivselt koostööd ka maailma autotootjatega ja on vallutamas oma toodanguga valmistajatehases algvarustusena paigaldatavate rehvide (ОЕ) turgu.

Suverehvid
Nexeni toodangu kvaliteet

Tarbijate varustamiseks kõige kaasaegsema ja kvaliteetsema toodanguga viiakse NexenTire ettevõttes kõik tootmisprotsessid läbi vastavuses rahvusvaheliste standarditega, ISO/TS16949 kvaliteedinõuetega ja teiste asjakohaste nõuetega.

Käesolevaks ajaks on ettevõte saanud järgmised sertifikaadid:

ISO 14001 TS 16949 OHSAS 18001 Brasiilia sertifikaat Hiina sertifikaat Uruguai sertifikaat

Ettevõtte ajalugu

1942 Loodi ettevõte “Heung-A Tire Industry”
1956 Alustati rehvide tootmist Koreas
2000 Ettevõte alustas orienteerumist rahvusvahelistele turgudele; luuakse “NexenTire” kaubamärk
2003 Tegevuse ümberstruktureerimine; ettevõte keskendub ülimalt tulusa toodangu loomisele (UHP ja SUV klassi rehvid)
2005 Avatakse esindus USA-s (NexenTire America, Inc.)
2005 Ekspordimaht saavutas taseme 200 miljonit dollarit
2006 Avatakse esindus Hiinas (Qingdao NexenTire Corp.); alustatakse tehase ehitamist Quingdaos (Hiina)
2006 Ekspordimaht saavutas taseme 300 miljonit dollarit
2007 Ekspordimaht saavutas taseme 400 miljonit dollarit
2008 Avatakse esindus Euroopas (NexenTire Europe GmbH)
2009-2010 Alustatakse ettevõtte kolmanda tehase ehitamist Changnyongis (Kangwŏni provints, Lõuna-Korea), investeeringute mahuga 1,2 triljonit vonni
2010 Ekspordimaht saavutas taseme 500 miljonit dollarit
2012 Alustatakse tootmist ettevõtte Changnyongi tehases

Tunnustused-autasud

2000 Ettevõte pälvis “Suurepärase äri” nimetuse – töötingimuste ja juhtimiskultuuri alaste saavutuste eest
2002 Presidendi autasu töökohtade loomise eest puuetega inimestele
2002 Korea Akadeemia Gran Prix rahvusvahelise kaubanduse alal
2004
2006
2008
Arvukad autasud toodangu disaini eest
2010 Disainiauhind “IF design awards” (Saksamaa, transpordi kategooria, rehv N8000/Winguard Sport)
2011 Auhinnad personali väljaõppe, tervishoiu, teeninduskvaliteedi ja finantsuuenduste eest; võidab teist aastat järjest parima rehvitööstusettevõtte nimetuse (’Uuring rahvusvaheliste partnerite rahulolu kohta’); nimetus “Korea lugupeetuim ettevõtja ”
2012 Disainiauhind “American Good Design Award” (rehv Winguard Sport)Disainiauhind “REDDOT Design award 2012” (rehv N9000)
 

Teadustöö

Ettevõttes NexenTire tegutseb käesoleval ajal 4 teadusliku uurimistöö keskust – Koreas, Euroopas, Ameerikas ja Hiinas. Uurimistöö põhisuundadeks on kõrgtootlike rehvide tootmine, keskkonnasõbralike ja ökonoomsete materjalide loomine, teetingimuste ja globaalsete kliimamuutuste alased uuringud

Uute rehvitehnoloogiate arendamisel on võetud peaeesmärgiks uute ohutustasemete ja standardite saavutamine. Uuringuid viiakse läbi kolmel põhisuunal – „Kõrgtehnoloogiad“, eesmärgiga parendada toodangut,  “Kiirendamine” – eesmärgiga vähendada aega, mis kulub uue toodangu väljatöötamise algusest kuni selle müügi alguseni  ja “Personalijuhtimine ”, kaastöötajate võimete tõhusam avamine ning pädevate ja ülimalt professionaalsete kaastöötajate väljakoolitamine.

Teadustegevuse tulemusteks on pidevad täiustused tootmises, protektori parendatud mustrite loomine ning rehvide konstruktsiooni, kummisegude koostise ja tehnoloogiliste protsesside parendamine.

Teadusliku uurimistöö keskus Yagsanis (Lõuna-Korea)
Tegevus on suunatud kaubamärgi populariseerimisele tarbijate seas, uute autorehvide väljatöötamisele Euroopa turu tarbeks, sealhulgas ka maailma suurimatele autotootjatele.

NEXENTIRE Euroopa tehnokeskus
Tegevus on suunatud kaubamärgi populariseerimisele tarbijate seas, uute autorehvide väljatöötamisele Euroopa turu tarbeks, sealhulgas ka maailma suurimatele autotootjatele.

NEXENTIRE Ameerika tehnokeskus
On suunatud Põhja-Ameerika turgude vallutamisele – toodangu väljatöötamine ja kohandamine, vastavuses kohalike tingimustega, kontseptuaalselt uute tehnoloogiate väljatöötamine kõrgtootlike rehvide tootmise alal.

NEXENTIRE tehnokeskus Hiinas
On loodud maailma suurima tarbijaturu, Hiina turu, uurimise eesmärgil. Peamiseks ülesandeks on maksimaalselt kohalikele tingimustele kohandatud rehvide väljatöötamine, sealhulgas rehvid esmaturgudele (OE) ja sekundaarturgudele.

Tootmisvõimsused

Tänu tootmiskeskuste rajamisele ja arendamisele plaanib NexenTire toota 2015. aastaks umbes 40 miljonit rehvi aastas. Selle aluseks on tihe koostöö ettevõtte kolme tehasekompleksi vahel. Igal tootmiskompleksil on ettevõtte üldises tootmisvõrgustikus täita teatud kindel roll.

Tehas Changnyongis (Lõuna-Korea)

NexenTire uusim ja kaasaegseim tehas, mis lasti lõplikult käiku alles hiljaaegu, 2012. aastal. Tehasel on kõige kaasaegsemad ja efektiivsemad tootmispinnad ning see toodab kõrgekvaliteedilist toodangut, sealhulgas keskkonnasõbralikke ja kõrgtootlikke rehve.

 

Tehas Yangsanis (Lõuna-Korea)

Mängib juhtivat rolli ettevõtte ülimalt konkurentsivõimelise ja kõige eesrindlikuma toodangu loomisel, on peamiseks teadusliku uurimistöö keskuseks.

 

Tehas Qingdaos (Hiina)

Tehase peamiseks ülesandeks on toodangu ja tehnoloogiate arendamine ettevõtte eduka eksporttoodangu loomiseks. Qingdao tehas vastutab kohaliku keskkonnaga kohandamise ja uuenduste eest juhtimise alal ning valmistajatehases algvarustusena paigaldatavate rehvide (OE, Original Equipment) turgude arendamise eest väljaspool Koread.

 

Osalemine rahvusvahelistel näitustel ja showdel

Rehvinäitus Reifen Essen
Suurim rahvusvaheline rehvinäitus, mis viiakse läbi iga kahe aasta tagant Saksamaal Essenis.  NexenTire osalemise eesmärgiks on tõmmata endale ostjate tähelepanu kogu maailmast, tänu uutele tootesarjadele ja eesrindlikele tehnoloogiatele.

SEMA show
Üks suurimatest autonäitustest maailmas, mis viiakse läbi Las Vegases. Sellel osaleb igaaastaselt üle 2000 autotööstusega seotud ettevõtte ja umbes 100 000 külastajat. NexenTire osalemise eesmärgiks on tutvustada oma uusimaid tehnoloogiaid, sealhulgas UHP klassi toodangut ja keskkonnasõbralikku toodangut.

 

Auto Shanghai
Näitus esindab Hiina turgu, maailma suurimat autoturgu tänasel päeval. NexenTire püüab edendada ja kohandada oma toodangut selle turu vajadustega.

Autopromotec
Üks kolmest suurimast maailmanäitusest – autotarvikud, lisavarustus, autoremondi- ja hooldusseadmed. Viiakse läbi Itaalias Bolognas. NexenTire tutvustab Euroopa turule oma uusimaid tehnoloogiaid ja toodangu uusi põlvkondi.

Autosalong Moskvas
NexenTire osaleb Moskvas läbiviidaval vene turu suurimal autoshowl alates 2012. aastast. Osalemise eesmärgiks on tutvustada tarbijatele oma uusimat toodangut.

 

NexenTire ja sport

Formula D Drift (USA)

Formula D Drift Racing on üks USA peamistest autospordiüritustest, mis viiakse läbi erinevates linnades üle kogu maa. On maailma suurim driftimisalane võistlus. NexenTire toetab perspektiivikaid võidusõitjaid nende sponsoreerimise teel ja reklaamib ka oma eesrindlikke saavutusi.

 

NexenTire Speed Racing

Suure populaarsuse võitnud, haaravad, raskete crossover’ite ringraja võidusõidud maksimaalsetel kiirustel..

 

CJ Super Race

CJ Super Race’i rehvide ametliku sponsorina lõi NexenTire 2000. aastal Nexen N9000 rehviklassi, astmena teel professionaalsetele autovõidusõitudele. Võistlused koosnevad kiirusvõistlustest UHP klassi rehvidel, 1600 cm3 mootorimahuga autodel.

 

Professionaalne pesapallimeeskond NexenHeroes

Loodi 2012. aasta veebruaris, NexenTire ja Heroesi meeskonna vahel sõlmitud sponsorilepingu  alusel.

 

Loodushoiualane poliitika ja saavutused

NexenTire püüdleb pidevalt kahjulike keskkonnaheidete koguse vähendamise poole, töötades välja keskkonnasõbralikku toodangut ja arendades keskkonnasõbralikke tehnoloogilisi protsesse; ettevõte koolitab ökoloogia ja keskkonnakaitse alal ka oma töötajaid ning osaleb kohalikes „rohelistes“ kampaaniates.

  • Keskkonnakaitse, ohutuse ja tervishoiu süsteemid – ettevõte on sertifitseeritud vastavuses ISO14001 ja OHSAS 18001 nõuetega
  • Pidev keskkonna reostustaseme seire tootmispindade ümbruses
  • Tootmises vajaminevate veevarude 90% korduvkasutus
  • Kahjulike keskkonnaheidete koguse juhtimissüsteemid ja ressursside korduvkasutuse suurendamine
  • Osalemine loodushoiu kampaaniates
 hankook
vredestein
nexen
maxxis