Eco rehvid aitavad kütust kokku hoida
Eco rehvid aitavad kütust kokku hoida

Which? Testiportaali poolt läbiviidud testi raames selgitati välja, et kütustsäästvad rehvid tagavad ca 6% -lise kütuse kokkuhoiu.
Which? soovitab üha kallineva kütuse tõttu valida kütustsäästvaid rehve, sest taolisi rehve kasutades saate antud kütusekogusega tunduvalt kaugemale sõita.
    
Üheks autopidamiskulude ohjamisviisiks on õige rehvirõhu järgimine. GT-Radial  uuringutest lähtus, et korralikult täispumpamata rehvide tõttu kulutab sõiduk 10% rohkem kütust.
     Which? nõustub samuti sellega, et sõiduautode rehvirõhku tuleb hoida õigel tasemel (tagamaks turvalist sõitu ja pidurdamist, samuti kütuse kokkuhoidu), meie uuringud kinnitavad, et kütustsäästvate rehvide kasutamisel võib kokku hoida ka rehvipumpade arvelt. 

Õigete rehvide valik.
    
Mitmete populaarsete rehvimarkide (testisõiduk - Peugeot 308) testimisel vähendasime rehvirõhku kuni kriitilise näitajani - 15PSI (üks Bar), kütusekulu suurenes ca 3%. Antud testi käigus ilmnesid mitmed erinevused sõiduki juhitavuses ja pidurduses, s.t. seda, et õige rehvirõhk ülimalt tähtis turvalise sõidu eeldusirõhku kuni kriitilise  Teie raha kokku hoida- see rgetel teelõikudel ja kurvides)mpade arvelt.
     Rehvivalik võib seega kütusesäästu väga oluliselt mõjutada – seepärast on väga tähtis juba alguses õiged rehvid valida ning hiljem neid õigesti kasutada.

'Eco'rehvid annavad 6%lise kütuse kokkuhoiu.
    
Which? viimastes testides oli üheks testitatavaks rehvimõõduks 205/55 R16V – tegemist on Suurbritannias ühe enimkasutatava rehvimõõduga. Kütuse kokkuhoiu järgi saadi järgmine rehvide pingerida: Pirelli Cinturato P7 ja Hankook Kinergy Eco K425, millede veotakistusjõud (külgõõtsumine) konkureeris välja isegi sellised tipud nagu Continental PremiumContact 5, Goodyear OptiGrip ja Bridgestone Turanza T001. 
     Kui sõidukile pannakse alla sellised rehvid, mis tarbivad 100km kohta ca 7L kütust (Pirelli, Hankook), võib Nexen N8000 rehvidega (neil oli kõige suurem veeretakistusjõud) võrreldes saavutada ca 6%-lise kütusesäästu. Praegustest kütusehindadest lähtudes tähendaks see 71.50 EURO aastas*.

Rehvitestid.
    
Which?on Suurbritannia ainuke sõltumatu rehvitestija, igal aastal testime maksimaalkoormustel lugematul hulgal rehve, kontrollimaks olulisemaid rehvisoorituste näitajaid (juhitavus, haarduvus märjal ja kuival teekattel, pidurdusteekond, veojõud sirgetel teelõikudel ja kurvides).
     Samuti kontrollitakse iga rehvi mürataset, kütusesäästu ja kulumisastet – see võimaldab valida just selliseid rehve, mis aitavad Teie raha kokku hoida.

*12 000 km aastase läbisõidu korral

« tagasihankook
vredestein
nexen
maxxis